Evde Yemek İşi İle Para Kazan

Evde Yemek İşi İle Para Kazan

Evde yemek işi, ev hanımlarımızın en çok hoşlarına gidecek işlerden bir tanesi. Zaten gün boyunca yaptıkları işi yapıp üstüne para kazanmalarını sağlayan bu iş, hem yorulmamalarını hem de evinde vakit geçirmelerini sağlıyor. Özellikle öğrencilerin ve sanayilerin bol olduğu yerlerde yapılan bu iş modelinde bir ev hanımı günde 3 -4 saat, ki onlarda kendi ev yemeğini yaptığı zamanla birleştirerek evde yemek işi ile çalışarak aylık 1200-1300 TL’ye yakın bir ek gelir sağlayabilir.

ÖĞRENCİLER İÇİN FIRSAT

Evde yemek işi öncelikle öğrenciler tarafından ve esnaflar tarafından başlatılmış bir sektör. Dışarda hazır yiyeceklerden sıkılanlar, tanıdıkları ev hanımlarına bu yemekleri yaptırarak, dışarıya verecekleri parayı ev hanımlarına vermiş oluyorlar ve de daha sağlıklı yemekler yemiş oluyorlar. Keza esnaflarda bu iş için bir firma ile çalışmak veya bir lokantaya gitmek yerine bu işi ev hanımlarına yaptırarak, hem ev hanımlarına kazandırmış oluyorlar hem de kendileri daha az ücret ödemiş oluyorlar.

PAZAR ALIŞVERİŞİ MÜŞTERİYE AİT

Evde yemek işi ile ilgili bilmeniz gerekenlerden ilki pazar alışverişlerini müşteriniz karşılar. Yani örneği biber dolması için kaç kilo istiyorsa size bedelini verir, siz biberi pirinci alırsınız, sonra yemeği teslim ettiğinde size aylık veya haftalık olarak ücretinizi verir. Bu da size sermayesiz bir iş yapma anlamını taşır. Çünkü müşterinizin bütçesi ne ise onu yemek isteyecektir ve size hep sebze çıkıyor hiç et çıkmıyor gibi bir bahane de sunamamış olur.

İLÇE VEYA MAHALLE

Evde yemek işi ile ilgili bir diğer detay ise kendi ilçenizde veya kendi mahallenizde biri ile çalışmanız olacaktır. Çünkü yemeklerin soğumaması, taşıması gibi zahmetli işler farklı ilçelerde olanlar için zor olacaktır. Bu sebeple yorum panelimizi aktif bir şekilde kullanabilirsiniz. Kendi ilçe ve mahallenizi yazarak, yine sizin bölgenizden iş vermek isteyen bir müşteri bulduğunuzda mail yoluyla iletişime geçebilirsiniz.

Evde yemek işi Bu sebeple “YORUM” bölümünde sadece bölgenizi yazınız, hiç bir suretle kişisel bilgilerinizi paylaşmayınız.

Evlere Ek iş Yorum Paneli

Yorum Gönder

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

*