Evde Kavanoz İşi İle Ek Gelir

Evde Kavanoz İşi İle Ek Gelir

Evde kavanoz işi son yıllarda e ticaret sitelerinin çoğalması ile birlikte adından sıkça söz ettiren bir ek iş biçimi. Eğer e ticaret sitelerine giriyor ve modelleri inceliyorsanız, hepsinde artık el yapımı kavanozların satıldığını göreceksiniz. El yapımı kavanozlar hem düşük sermaye istediği için hem fazla bir kar bıraktığı için, ev hanımlarının ve öğrencilerin son zamanlarda gözdesi. Günde 5 saat çalışıp, aylık 1500 TL’ye yakın bir ek gelir kazanabileceğiniz evde kavanoz işi güzel ek işlerden bir tanesi.

BAHARATLIK YAPIMI

Evde kavanoz işi nin en çok kullanıldığı alanlardan bir tanesi baharatlıklar. Artık yeni gelinlerimiz el yapımı ve çok renkli süslü püslü kavanozlara ilgi duyuyorlar. Bunu bilen e ticaret site sahipleri de, özellikle çeyiz ve mutfak ürünleri satan siteler bu kavanozları satarak satışlarını arttırıyorlar. Ev hanımları da bu işleri yaparak, kazanca ortak olmuş oluyor. Eğer sizinde eliniz fırça tutar, istenilen şekli cam kavanoza verebileceğinizi düşünüyorsanız, düğün mevsimi başlamadan bu işe girişmelisiniz.

CAM KAVANOZ BOYAMA

Evde kavanoz işi aslında tam anlamıyla bir cam kavanoz boyama işi. Eski bildiğimiz konservelik kavanozların biraz daha küçüğü ve daha orjinal kapaklı olanları. Tüm züccaciyelerde kolaylıkla bulabileceğiniz modeller. bu kavanozları farklı renklere fakat aynı tema ile birlikte boyayarak, kurdale ve etiketler yapıştırıp süsleyerek baharatlığa çeviriyorsunuz. Sonrasında bunları takımlar halinde paketleyip, ya aracı firmalara yada direkt müşterilere gönderiyorsunuz.

INSTAGRAM’DAN SATIN

Evde kavanoz işi için herhangi bir aracı firma ile çalışmak istemiyor, tüm kazancı kendinize kalmasını istiyorsanız, elinizi taşın altına koyup biraz cesaretlenmeniz gerekiyor. Züccaciyelerde 5-10 TL arası alacağınız cam kavanozları boyayarak, takımı 100 TL’ye satabilirsiniz.  Boyası fırçası kurdelası derken ilk başta yapacağınız 100 TL lik sermaye ile 3-4 adet baharatlık çıkarabileceğiniz elinizde malzeme olacak. Instagram da doğru bir satışla bu ürünleri satabilir ve ayda 3000 TL’nin üzerinde ek gelir sağlayabilirsiniz.

Evde kavanoz işi ilgili yorum yapabilirsiniz.

 

Evlere Ek iş Yorum Paneli

Yorum Gönder

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

*