Evde Hasır Şapka İşi ile Para Kazanma

Evde Hasır Şapka İşi ile Para Kazanma

Evde hasır şapka işi özellikle turistik bölgelerde yaşayanlar için önemli bir gelir kaynağı oluyor. Eğer sizde ev hanımı, öğrenci veya evde çalışabilecek zamana sahip bir kişiyseniz ve turistik bölgelere yakın bir yerde oturuyorsanız bu ek işi yapabilirsiniz. Evde iş imkanı için önemli bir gelir kaynağı olan hasır şapkalar için, süsleme ve hasır örme işi olmak üzere iki çeşidi bulunuyor. Evde hasır şapka işi

Hasır şapka örme işi nasıl yapılır ?

Evde çalışmak isteyen bayanlar için evde hasır şapka işi veren firmalar genellikle bu örme işini makinalarla yaptırıyorlar. Gayet basit çalışma mantığına sahip olan bu makinalar ile hasır şapkalar hızlı ve kolay bir biçimde yapılabiliyor. Böylelikle hem düzgün şapkalar ortaya çıkıyor, hemde makina ile birlikte tüm şapkalar aynı şekilde yapılmış oluyor. Beden ve boyutunu makina üzerinden kendiniz ayarlayabiliyorsunuz. Aracı firmalar bu işi verirken hasır şapka örme makinasını da bir nevi sizlere kiralamış oluyorlar. İş bitince makinayı geri alıyorlar.

Hasır şapka süsleme işi nasıl yapılır ?

Bu iş ise diğerine göre biraz daha basittir. Örülmüş olan hasır şapkalara süsleme işi yaparsınız. Evde hasır şapka işi  veren aracı firma süsü sizden istiyorsa alacağınız komisyon daha fazla olacaktır. Size örnek model verilerek süsleri bu şekilde yapmanız istenecektir. Genellikle süslemede kurdelalar kullanılır. Kurdelalalar hem kıvrım yerlerine hem uç kısımlarına yapılır. Uç kısımlarda ki biraz daha dikiş izini kapatmak için kullanılır. Ve bunu el ile dikmeniz gerekebilir. Bombe yaptığı yerde kullanılan kurdale ise tamamen süsleme amaçlıdır. Bu kurdaleyi yapıştırıcı ile yapıştırır ve sonrasında ucuna verilen veya yaptığınız süslemeyi takarsınız.

Evde hasır şapka süsleme işi ne kadar kazandırır ?

Yukarıda da bahsettiğimiz gibi bu iş için iki çeşit vardır. İkisinde de yaptığınız ürün başına komisyon alırsınız. Günde 6-7 saat çalışan bir ev hanımı için, örme işi ortalama 1700 TL para kazandıracaktır. Süsleme işi ile uğraşanlar içinse ortalama 1100 TL civarı bir ek gelir olacaktır. Eğer süslemeyi aracı firmalar sizden istiyorlarsa 1500 TL’lere kadar kazancınız çıkabilir. Eğer grup olarak çalışırsanız, arkadaşlarınızı, tanıdıklarınızı da bu işe sokarsanız, yoğun olduğu dönemlerde onların da yaptıkları işler üzerinden para kazanırsınız. Aracı firmalar ulaşmak için yorum panelimizi kullanınız. Herhangi bir dolandırıcılığa karşı bu panelde hiç bir şekilde telefon numaranızı paylaşmayınız.

Evlere Ek iş Yorum Paneli

Yorum Gönder

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

*