Evde Dikiş İşi İle Para Kazanmak

Evde Dikiş İşi İle Para Kazanmak

Evde dikiş işi ile para kazanmak, dikiş nakış işi bilen ev hanımlarının en çok ilgi gösterdiği mesleklerin başında gelmektedir. Günümüz şartlarında maddi anlamda evine destek olmak isteyen ev hanımları, diğer ek işlere göre biraz daha zahmetli olan evde dikiş işi ile maddi destek olmaktadırlar. Peki evde dikiş işi nasıl yapılır ve evde dikişi işi ile nasıl para kazanılır bu konulara değinelim…

Evde dikiş işi nasıl yapılır? 

Evde dikiş işi yapmayı eğer bilmiyorsanız dikiş kursuna gitmenizi tavsiye ederiz. Evde dikiş işi el yatkınlığının yanı sıra dikiş makinesi bilgisi de gerektirmektedir. Dikiş işi maliyetli bir iş olmasına rağmen kazandırdığı para da bir o kadar fazladır. Örneğin bir elbise yapacaksanız alacağınız kumaş, kullandığınız ipliğin kalitesi önemli bir yer tutar ve fiyat aralığı da maliyetinize göre değişir. Kullanmış olduğunuz malzemenin kalitesi ve işçiliğinizin kalitesi ne kadar artarsa kazanacağınız miktar da doğru orantılı olarak artacaktır.

Evde dikiş işi için ne yapmalıyım?

Evde dikişi işi ile para kazanmak için sadece evinizde kendi ürettiğiniz eşyaları satarak değil fabrika ve atölyelerden gelen işlerle de para kazanabilirsiniz. Yeni baştan elbise yapımının yanı sıra fabrikadan gelen defolu ürünlerin defolarını tamir edebilirsiniz. Zahmetli bir iş olduğundan ve zamanınızı alacağından, bu işi tek başınıza yapmanız gelirinizin düşmesine neden olabilir. Yakın çevrenizle bu işi yapmanız hem daha çok para getirir hem de sizin kendi işinizin patronu olma fırsatı sunabilir. İş ilanları sayfalarından bu konu hakkında daha geniş bilgi edinebilirsiniz ve daha kolay iş bulabilirsiniz. Evde dikişi işi ile aylık 1500 TL ile 3000 TL arasında gelir elde edebilirsiniz.

Bir önceki haberimiz evde süs eşyası yaparak para kazanmak konulu yazıyı okumak için BURAYI tıklayınız.

Evde dikiş işi ilgili yorum yapabilirsiniz.

Evlere Ek iş Yorum Paneli

Yorum Gönder

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

*