Evde Balık üreterek Para Kazanma

Evde Balık üreterek Para Kazanma

Evde balık üreterek para kazanma fikri genellikle orta yaş erkeklerin uğraştığı bir ek iş biçimi. Fakat ev hanımlarının kolayca yapabileceği bu iş sanıldığı kadar zor değil. Bazı önemli noktaları yaparak sizlerde evinizde balık üretimine başlayabilirsiniz. Evden para kazanmak istiyorum diyen herkes için önemli bir fırsat olacaktır. Burada bahsettiğimiz süs balıklar yani akvaryum balıklarıdır. İşte size evde balık üreterek para kazanma sırları

Evden para kazanmak istiyorum

Evden para kazanmak istiyorum diyen herkes için ilk önerimiz farklı sektörlerde kendilerini geliştirmelidir. Herkesin uğraş verdiği sektörde, kolay eleman bulunabileceği için komisyon düşük olmaktadır. Fakat herkesin yapmadığı işlerde çok daha fazla kazanç sağlayabilirsiniz. Evde balık üreterek para kazanma da tam bu konu üzerine çok iyi bir örnek olmaktadır. Akvaryumlarda gördüğünüz renk renk cins cins balıklar, evlerde üretilmektedir.

Evde nasıl balık üreterek para kazanabilirim

Aslında bu sorunun cevabı çok basit evde balık üretmek için öncelikle uygun akvaryumlarınız olmalıdır. Bunların öyle pahalı akvaryumlar olmasına gerek yok. Camcıya bile yaptırabileceğiniz cam akvaryumlar işinizi görecektir. Ve üretmek istediğiniz cinsten bir erkek bir dişi alarak, onları çiftleştirerek üremesini sağlıyorsunuz.

Balık üretiminde dikkat edilecek hususlar

Süs balığı üretirken, dikkat etmeniz gereken bazı noktalar vardır. Evden para kazanmak istiyorum demek ben bu işi tüm özenle yapacağım demektir. Bu sebeple sizlerde evde balık üreterek para kazanma için bu detayları gözden kaçırmamanız gerekir. Öncelikle akvaryum suyu daima temiz olmalı, balıklara cinsine göre yem vermelisiniz. Ayrıca oksijen ve filitrelerde akvaryumlarda olması gerekir. Bir diğer dikkat etmeniz gereken konuda balıkların cinslerine göre çiftleşme özellikleridir. Bazı cinslerde dişi balık çiftleşmeden sonra erkeği yemektedir. Veya bazı cinsler sadece bazı sezonlarda çiftleşmektedir. Bu bilgilere internet üzerinden kolayca ulaşabilirsiniz.

Balıkları Akvaryumlar Alıyor

Evde balık üreterek para kazanma için ürettiğiniz balıkları İstanbul, İzmir ve Ankara gibi büyük şehirlerde ki akvaryumlar satın alıyorlar. Eğer sizden aldıkları balıklardan memnun olurlarsa farklı farklı cinslerden de talep edeceklerdir. Balık satan akvaryumlara gidip iş isteğinde bulunabilirsiniz. Veya bunlarla hiç uğraşmayıp yorum panelinde bulunduğunuz il ve ilçeyi yazarak işe talip olduğunuzu belirtebilirsiniz. Şimdilik sadece istanbul, ankara ve izmir için geçerlidir. Diğer illerdeki akvaryumlardan talep olursa, bu sayfadan bilgilendirme yapılacaktır.

Evde balık üreterek para kazanma  Bu sebeple “YORUM” bölümünde sadece bölgenizi yazınız, hiç bir suretle kişisel bilgilerinizi paylaşmayınız.

Evlere Ek iş Yorum Paneli

Yorum Gönder

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

*