Ev Hanımlarına Katalog İşi

Ev Hanımlarına Katalog İşi

Katalog işi en eski ek gelir yöntemlerinden bir tanesidir. Uzun yıllar sadece Avon tarafından yapılmış fakat sektörün hızlı büyümesi nedeniyle, Oriflame, Amyway, Hunca kozmetik gibi firmaların işe girmesi ile birlikte hızlıca büyüme sağlanmıştır. Firmalar binlerce dükkan açmak yerine, bu masrafı ev hanımlarına dağıtıyorlar. Ve elden ele satılan bu ürünler sayesinde ev hanımları da ek gelir sağlayabiliyorlar.

Evde katalog işi yapabilir miyim ?

Katalog işi için birazcık girişimci olmanız ve insanları ikna ederek, onlara güven vermeniz gerekmektedir. Sonuç olarak insanlar kataloğa bakarak ve bir ürün alıyorlar, onları yanıltıcı şekilde hareket ederseniz bir daha sizden alışveriş yapmazlar. Bu sebeple arkadaşlarınızı ikna edebileceğinizi, tanıdıklarını dikkatini çekebileceğinizi düşünüyorsanız bu işi yapabilirsiniz. Bir güzel tarafı da, kendi alacağınız ürünleri de çok uygun fiyatlara almış olacaksınız. Buradan da bir kazanç söz konusu.

Katalog işi nasıl yapılır?

Bu ek iş diğer işlere göre biraz daha basit bir iştir. Size gelen katalogda ki ürünleri, arkadaşlarınıza, tanıdıklarınıza, akrabalarınıza, yada internetten bulacağınız kişilere göstererek, onlara satacağınız ürünler üzerinden komisyon almanızı sağlar. Birazcık girişimci ruhunuz olması gerekiyor. Aksi takdirde ürünleri satamazsınız. Aklını kullanan ev hanımları, bu ürünlerden gideceğini düşündüğü ürünlerin her birinden birer örnek alarak, potansiyel müşterilerine sadece katalog değil gerçek ürünleri görme imkanı vererek çok daha fazla kazanıyorlar.

Hangi firmalar katalog veriyor?

Katalog işi veren firmaların başında Avon geliyor, onun yanı sıra Amyway, Oriflame ve ülkemizden Hunca Kozmetik bu işi katalogdan yaparak ev hanımlarına ek gelir sağlıyorlar. Bu firmaların sitelerine başvurarak katalog talep edebilir, üyelik açarak işe hızlıca başlayabilirsiniz.

Ne kadar para kazanırım?

Katalog işi ni normal seviyede yapan bir kişi için aylık 1000 TL civarı bir ek gelir kaynağı olacaktır. Fakat bu işin üstünde birazcık durarak hem kazanacağı parayı arttırmak, hem işleri büyütmek isteyen ev hanımları farklı yöntemler deneyerek daha fazla kazanıyor. Örneğin sokağa ufak bir stand açarak burada da müşteri buluyorlar veya internetten müşteriler buluyorlar. Sizlerde bu şekilde çalışabilirsiniz veya arkadaşlarınızı örgütleyebilirsiniz. Böylelikle onların yaptığı işlerin üzerinden de ek gelir sağlarsınız.

Katalog işi haricinde başka bir ek iş ile uğraşmak istiyorsanız, Evde Bebek Şekeri İşi İle Ek GelirEvde Mantı İşi ile Ek Gelir Kazan  sayfalarımızı inceleyebilirsiniz.

Katalog işi  Bu sebeple “YORUM” bölümünde sadece bölgenizi yazınız, hiç bir suretle kişisel bilgilerinizi paylaşmayınız.

Evlere Ek iş Yorum Paneli

Yorum Gönder

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

*